Napinacz uniwersalny

 

Służy do napinania drutu naciągowego.

 

  

Obejma gładka

 

Jest elementem pomocniczym przy montażu ogrodzenia. Stosuje się ją wraz z napinaczem uniwersalnym, nasadką do podpór oraz z podporami przy słupkach ocynkowanych, znajduje również wiele zastosowań wynikających z montażu. Wykonana jest z taśmy stalowej ocynkowanej z otworem  ⌀ 10 mm, w dwóch wymiarach  ⌀ 42 mm i  ⌀ 48 mm.

 

Obejma przelotowa napinacza uniwersalnego

 

Służy do mocowania napinaczy uniwersalnych, tak aby drut napinający na długości ogrodzenia znajdował się na jednakowym poziomie. Może być stosowana jako obejma przelotowa do podpór i napinaczy uniwersalnych.

 

Obejma z przetłoczeniem

 

Ma zastosowanie do mocowania płaskowników, do słupków ogrodzeniowych na początku i końcu ogrodzenia, a także w innych miejscach takich jak: uskok terenu, zabezpieczenie ogrodzenia przed kradzieżą itp.

 

Obejma „P”

 

Obejma ta służy do mocowania drutu naciągowego do słupka ogrodzeniowego. Element ten ma na swojej powierzchni wytłoczony „pazurek” i otwory  ⌀ 5 mm na śrubę. Montaż tej obejmy polega na zamontowaniu jej na odpowiedniej wysokości (wynikającej z montażu), za pomocą dokręcania śruby M 5, a następnie włożenie drutu napinającego i zaciśnięcie go w wytłoczonym „pazurku”.

 

Przelotka drutu

 

Zastosowanie takie samo jak obejmy „P”. Wykonana jest z tworzywa PCV. Element ten posiada stalowy, ocynkowany trzpień rozporowy, który utwierdza położenie drutu napinającego. Montaż polega na wykonaniu w miejscu zamontowania otworu  ⌀ 7,5 mm, a następnie włożeniu przelotki, drutu napinającego i dobiciu stalowego trzpienia, który powoduje, że trzpień przelotki zaciska się w otworze.

 


Drut wiązałkowy

 

Stosowany jest do mocowania siatki i drutu naciągowego do słupków ogrodzeniowych. Wykonany z drutu miękkiego, ocynkowanego i dodatkowo powlekanego PCV.

Oferujemy go w przekrojach 1,2 mm i 1,6 mm.


Drut naciągowy

 

Stosowany do napinania siatki ogrodzeniowej. Wykonany z drutu ocynkowanego lub ocynkowanego, powlekanego PCV.

 


Płaskownik krańcowy

 

Służy do usztywniania ostatniego oczka siatki w miejscach rozpoczynania i kończenia ogrodzenia oraz w miejscach, gdzie są uskoki terenu. Znalazł również zastosowanie jako element zabezpieczający przed kradzieżą siatki ogrodzeniowej. Wykonany z płaskownika 5 x 20 mm. Dostępny jest w długości 1; 1,2; 1,5 i 2 m.

 


Płyta betonowa

 

Płyta betonowa zastępuje podmurówkę wylewaną z betonu, ułatwia i przyspiesza montaż ogrodzenia. Wykonana jest z betonu zbrojonego prętami stalowymi. Wymiary: 2,5 x 0,25 x 0,05 m.

 


Stopa betonowa

 

Służy jako połączenie słupka stalowego z płytą betonową. Element ten ma otwór  ⌀ 60 mm x 400 mm, w który wkłada się słupek i zasypuje suchym betonem lub rzadką zaprawą betonową.

 

Łącznik betonowy

Służy jako połączenie słupka stalowego z płytą betonową.

 

 

 

 

Nasadka podpory

 

Element ten służy do montażu słupków podporowych. Wykonana jest ze stopu aluminium o bardzo dużej wytrzymałości mechanicznej.

 

Uchwyt przelotowy do panela ogrodzeniowego

 

Jest obejmą dwudzielną, stosowaną przy montażu panela ogrodzeniowego, łączącą panel ze słupkiem. Wykonany jest z taśmy stalowej z otworami  ⌀ 10 mm. Dostosowany jest do słupków o rozmiarze 60 mm x 40 mm.

 

Obejma przelotowa napinacza uniwersalnego

 

Służy do mocowania napinaczy uniwersalnych, tak aby drut napinający na długości ogrodzenia znajdował się na jednakowym poziomie. Może być stosowana jako obejma przelotowa do podpór i napinaczy uniwersalnych.